13آبان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
در این مدت طولانی که به جرم مخالفت با مصونیت آمریکایی ها که اساس کشور را در هم شکست ، از وطن دور هستم و بر خلاف قانون شرع و قانون اساسی در تبعید به سر می برم ، مراقب مصیبت هایی که به ملت مظلوم بی پناه ایران وارد می شود ، بوده ام و از آنچه به این ملت اصیل از ظلم دستگاه جبار می گذرد کم و بیش مطلع شده و رنج برده ام .( صیحفه نور ، ج 1 ، ص 133 )

 _ پانزده سال قبل که شاه قصد داشت به دستور آمریکا لایحه ی مصونیت مستشاران آمریکایی را به تصویب مجلسین برساند ، من این خیانت شاه را نسبت به ملت ایران ، در طی یک سخرانی و صدور یک اعلامیه محکوم نمودم و ملت ایران را از این سیاست استعماری امریکا مطلع ساختم که پس از چند روز مرا پس از آنکه شبانه به منزلم در قم حله کردند ، دستگیر و سپس به ترکیه تبعید نمودند .( صیحفه نور ، ج 4 ، ص 23 )

 2- تسخیر لانه جاسوسی آمریکا

 در ابتدای انقلاب و زمان حکومت دولت موقت ، در سرتاسر کشور حرکتهایی می شد تا جو سیاسی جامعه را ملتهب و پیچیده کند . بعدها معلوم شد که مرکز تمامی این فتنه ها و جریانات ضد انقلابی ، در سفارت آمریکا در تهران است ، در حالیکه موضع منافقانه آمریکا نسبت به انقلاب اسلامی مانع از روشن شدن چهره واقعی آمریکا در میان مردم گردیده بود ، به همین جهت ، امام خمینی ، بیانات قاطعی علیه ابرقدرت ها و بویژه آمریکا ، ابراز فرمودند و خصوصا با ورود شاه به آمریکا فرمان مقابله را به تمامی دانش آموزان و دانشجویان و طلاب علوم دینی صادر نمودند . در چنین شرایطی با هدف وادار کردن آمریکا به استرداد شاه و اموال ملت ایران ، دانشجویان تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند .

53 جاسوس به ظاهر دیپلمات را به مدت 444 روز گروگان گرفتند . این حرکت انقلابی ابهت ظاهری استعمار آمریکا در بین ملت های دنیا را در هم شکست . دولت موقت پس از این اقدام ، استعفا کرد .

_ مرکز توطئه و جاسوسی به اسم سفارت آمریکا و اشخاصی که در آن بر ضد نهضت اسلامی ما توطئه نموده اند ، از احترام سیاسی بین المللی برخوردار نیستند .

( صحیفه نور ، ج 10 ، ص 195 )

 _ مرکز فساد آمریکا را جوانها گرفته اند و آمریکایی هایی هم در آنجا بودند گرفتند و آن لانه فساد را به دست آوردند و آمریکا هم هیچ غلطی نمی تواند بکند و جوان ها مطمئن باشند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند .( صحیفه نور ، ج 10 ، ص 149 )

 _ ما مدعی هستیم که اینجا سفارتخانه نیست ، اصلش قضیه سفارت در کار نبوده و ما مدعی هستیم این آدمهایی که در اینجا بودند اینها اجزاء سفارتخانه نبودند ، به اسم سفاتخانه شما ( آمریکا ) یک چیز درست کردید که لانه جاسوسی است .( صحیفه نور ، ج 10 ، ص 15 )

 _ سفارتخانه ها حق ندارند که تفنگدار وارد کنند و اینها تفنگدار ها در آنجا داشتند ... سفارتخانه ها حق ندارند که جاسوسی کنند ، توطئه بکنند و اینها جاسوسی می کردند

( صحیفه نور ، ج 1 ،ص 162 )

 _ ما شعار مرگ بر آمریکا را در عمل جوانان پر شور و قهرمانان و مسلمانان در تسخیر لانه فساد و جاسوسی آمریکا تماشا کرده ایم . ما همه شعارهایمان را با عمل محک زده ایم .( صحیفه نور،ج 21 ، ص 95 )

 3- روز دانش آموز

  صبح روز 13 آبان 1357 که دانش آموز و دانشجو در مقابل دانشگاه تهران تجمع کرده بودند ، با گلوله های مزدوران شاه به خاک و خون غلطیدند و 56 شهید و صدها مجروح تقدیم انقلاب اسلامی کردند . لذا این را روز دانش آموز نام نهادند تا خاطره  شهدای دانش آموز زنده نگهداشته شود .

_ شما جوانهای محصل ، سایر جوانها امید من هستید ، نوید من هستید ، امید من به شما توده جوان است ، به شما توده محصل است .( صحیفه نور ، ج 5 ،ص179 )

 _ من امید این را دارم که مقدرات مملکت بعد از این به دست شما عزیزان بیافتد و مملکت ما را شما عزیزان حفظ کنید .( صحیفه نور ، ج 5،ص 159 )

 _ من امید آن را دارم که شماها با علم و عمل و تهذیب نفس ، با علم و عمل صالح ، بر مشکلات خودتان غلبه کنید .( صحیفه نور ، ج 5 ،179)

 _ فرزندان عزیزم ، دیگر این شمائید که باید هر چه بیشتر کوشش کنید تا نهال آزادی و استقلال کشور را آبیاری کنید .( صحیفه نور ، ج 5، ص 95 )

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت: 11:56
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها